Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Горенська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04358520) був реорганізований і увійшов до складу Гостомельської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Здоров'я

 

УВАГА - СКАЗ!
Сказ – гостра інфекційна (вірусної природи) хвороба, загальна для людини і тварин, з ознаками ураження центральної нервової системи, завжди зі смертельним наслідком, якщо у зараженої тварини або людини почали проявлятися зовнішні ознаки.

На сказ хворіють усі дикі і домашні тварини, а також гризуни, кажани і птахи. Найчастіше людина заражається від кішок, лисиць і собак.

Вірус сказу, який потрапив в організм тварини або людини, по нервових волокнах (зі швидкістю приблизно 3 міліметри на годину) проникає в спинний, а потім головний мозок, де розмножується, викликаючи дифузний енцефаломієліт (запалення головного та спинного мозку). З мозку по нервових шляхах вірус поширюється в різні органи і тканини, в тому числі потрапляє в слинні залози, інфікуючи слину.

На жаль, лікування від сказу не існує! Щеплення від сказу хвороби на стадії появи перших симптомів вже не дають результату. Смерть настає через кілька днів після появи перших симптомів.
Перші ознаки хвороби проявляються на місці укусу: рубець припухає, червоніє, на укушених ділянці тіла з'являються свербіж і болі. Далі з'являється температура, зникає апетит, людина відчуває загальну слабкість. Інкубаційний період сказу триває від 10 до 90 днів, в окремих випадках - до року.

Існує багато хибної інформації про цю хворобу, яка активно поширюється навіть у засобах масової інформації, вводячи в оману читачів і яку необхідно спростувати:

1. «Небезпечні тільки «божевільні» тварини».
На жаль, за зовнішніми ознаками визначити, чи небезпечна тварина для людини, неможливо. Зовнішніми ознаками сказу можуть бути: сильне слиновиділення, водо- і світлобоязнь, спроби кусати себе, параліч кінцівок, апатія, надмірна агресія або, навпаки, лагідність. Іноді симптоми можуть бути змазані або слабо виражені. Хвора на сказ тварина, не обов'язково схожа на монстра з налитими кров'ю очима та пінистою слиною з пащі.
Справа в тому, що вірус може знаходитися в слині тварини за кілька днів до появи перших симптомів. Тобто, тварина може поводитися цілком природньо, але бути ураженою. Небезпека може приховуватися в будь-якій тварині, навіть у вашому домашньому улюбленці. Тому до лікаря потрібно йти відразу після укусу будь-якою твариною.

2. «Зараження відбувається при укусі дикою твариною».
Звичайно ж, що основне джерело сказу все-таки дикі тварини (лисиці, єнотовидні собаки, їжаки та ін.), проте, домашні тварини (кішки і собаки) також відіграють велику роль у поширенні сказу. Захворівши на сказ, дикі тварини втрачають інстинктивну обережність і підходять до людей. На жаль, не замислюючись про небезпеку, чому лісові мешканці ведуть себе як ручні домашні, люди беруть їх на руки, годують, гладять. У групі ризику, переважно, діти.
Зараження, відбувається при попаданні вірусу сказу в організм людини через слину хворих тварин при укусах, подряпинах, слизову оболонку очей, рота, носа. Вірус через пошкодження на шкірі може потрапити в організм людини навіть при контакті з яким-небудь предметом або одягом, забрудненими слиною хворої на сказ тварини (рясне слиновиділення - початкова ознака сказу!).
Саме тому, навіть якщо вас укусила або подряпала абсолютно здорова на вигляд тварина, потрібно йти до лікаря.


3. «Тварину, яка напала або виявляє агресію потрібно знищити».
У жодному разі. Якщо на вас напала домашня тварина, то потрібно її ізолювати (закрити). Після чого негайно звернутися в найближчий травматологічний пункт. Потім зателефонувати у державну лікарню ветеринарної медицини.
Тварину залишають в живих, оскільки ветеринари протягом 10 днів спостерігають за поведінкою тварини щоб перевірити, чи хворіє вона на сказ. Якщо виявиться, що вона просто агресивна можна уникнути лікування.
Якщо вас вкусила собака, яка гуляла з господарем, то потрібно обов’язково взяти контакти господаря. або дайте йому свої. Якщо його вихованець захворів, він зрозуміє це не пізніше, ніж через 10 днів.
На жаль, зазвичай агресію виявляють бездомні собаки. Простежити за ними просто неможливо.
У випадку, коли на вас напала дика тварина (найчастіше – під час полювання), то в такому випадку тварину дійсно краще вбити. При цьому, труп потрібно відвезти ветеринарам для проведення досліджень.

3. «Лікування сказу - це 30 болючих уколів у живіт».
Часто цим лякають дітей, щоб вони не підходили до тварин. В даний час ніяких 30 уколів від сказу не існує. Сьогодні для профілактики сказу роблять лише 5-6 безболісних уколів в плече.
Сучасна схема екстреної профілактики сказу: обробка ураженої ділянки, потім лікувально-профілактична імунізація – шестиразове введення антирабічної вакцини (обов'язково в день укусу (!), після чого на 3, 7, 14, 30 і 90-й день. В особливо небезпечних випадках - додатково одноразове введення антирабічного імуноглобуліну (в день укусу).
Однак, не все так просто. Протягом періоду щеплень (близько півроку), людині не можна перевтомлюватися, вживати спиртне (воно знешкоджує дію вакцини), купатися в басейні і водоймах, ходити в тренажерний зал і займатися спортом.

4. «Сказ можна вилікувати».
Сказ – невиліковна хвороба, від якої кожні 10 хвилин в світі гине одна людина. Сказу можна уникнути, але тільки в тому випадку, якщо вчасно (до появи перших симптомів) провести лікувально-профілактичну вакцинацію.
Так як лікування не дає ефекту, найважливіше значення відводиться профілактиці сказу.
Крім того, в обов'язковому порядку щеплюються люди, що мають професійну необхідність працювати з тваринами - мисливці, ветеринари, собаколови.

Як потрібно діяти при укусі твариною?
Якщо відбулося ослинення шкіри чи слизових оболонок, або укус чи подряпина твариною, навіть зовні здоровою, а тим більше бродячою, безпритульною чи дикою, або якщо є підозра, що вона хвора на сказ, необхідно:

• поранену поверхню ретельно промити водою з милом (чи детергентом) інтенсивно намилюючи протягом 10-15 хвилин. Глибокі рани промити струменем мильної води, наприклад, за допомогою шприца. Обробити краї рани антисептиком, але не припікати та не оброблювати 70 %-вим етиловим спиртом чи 5 %-вим розчином йоду.
• накладають на рану стерильну пов'язку;
• в найкоротший термін звернутися до найближчого медичного закладу.
• якщо є підозра захворювання домашніх тварин, звертайтеся до найближчої ветеринарної лікарні вашої зони обслуговування.
 

з/п

Назва структурного підрозділу та посада

П.І.Б.

Номер телефону

Києво-Святошинська районна державна лікарня ветеринарної медицини

1.

Начальник лікарні - лікар ветеринарної медицини

Давиденко Вадим Васильович

096-396-43-55

Ірпінська міська державна  лікарня ветеринарної медицини

2.

Начальник лікарні- лікар ветеринарної медицини-епізоотолог

Бісюк Василь Васильович

096-666-20-29

Боярська міська державна  лікарня ветеринарної медицини

4.

Начальник лікарні- лікар ветеринарної медицини епізоотолог

Дембовський Станіслав Анатолійович

067-264-37-99

Гостомельська державна дільнична лікарня ветеринарної медицини

5.

Завідувач лікарні - лікар ветеринарної медицини по хворобах молодняка та неплідності тварин

Козак Микола Антонович

050-728-90-44

Важливо пам'ятати!
Своєчасна і регулярна вакцинація тварин
- головний профілактичний захід боротьби зі сказом!

___________________________________________________________________________________________________________________

Телефони гарячих ліній з питань COVID-19 у регіонах

_________________________________________________________________________________________________________________

 

Роз’яснення щодо нових обмежувальних заходів на період карантину

_________________________________________________________________________________________________________________

УВАГА!!!

Департаментом охорони здоров’я КОДА створено «Гарячу лінію» для отримання інформації про коронавірус чи допомогу при підозрі на COVID-19.

Дзвінки приймаються лікарем-консультантом за телефоном: 0456-31-00-46

__________________________________________________________________________________________________________________

Детальна інформація Національної служби здоров'я України про коронавірус COVID-19 

___________________________________________________________________________________________________________________

 Рекомендації основних профілактичних та протиепідемічних заходів

з метою недопущення та поширення на території України та Києво-Святошинського району випадків COVID -19 

Наявні докази ,що збудник COVID -19 передається між людьми через тісні контакти і краплі, а не повітряним шляхом. У групі осіб із найбільшим ризиком  зараження – особи, які перебували в тісному контакті з пацієнтом або особи ,що піклується про хворих .

Профілактичні заходи є ключовими, і вони є однаковим як для сфери охорони здоров’я так і для населення в цілому.

Найбільш ефективними профілактичними заходами для населення є:

1.Часта обробка рук: спиртовмісним антисептиком, якщо руки візуально не забруднені або з милом і водою, якщо руки брудні.

2.Уникання торкання очей, носа та рота.

3. Респіраторна гігієна  та етикету кашлю : кашель або чхання в зігнутий лікоть або хустинку з її утилізацією в подальшому;

4. Носіння медичної маски ,якщо наявні респіраторні симптоми і виконання гігієни рук після  зняття та утилізації маски

5. Підтримання соціальної дистанції (не менше 1,5 м) від осіб з респіраторними симптомами.

6. Якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання та за 14 днів до появи симптомів відвідували країну/регіон із місцевою передачею вірусу в громаді відповідно до ситуаційних звітів ВООЗ або мали тісний контакт з підтвердженим або ймовірним випадком COVID -19 якнайшвидше  зверніться до лікаря.

7. Не споживати сирих чи недостатньо  термічно  оброблених продуктів  тваринного походження.

           Рекомендації з догляду за пацієнтом з COVID -19 в домашніх умовах

1. Пацієнта слід  розмістити у добре провітрюваному приміщенні.

2. Слід обмежити кількість осіб, які проводять догляд за пацієнтом-бажано щоб це була одна особа не з категорії ризику розвитку ускладнень. Відвідування забороняються.

3. Члени домогосподарства повинні перебувати в окремій кімнаті або, якщо це неможливо, підтримувати відстань не менше одного метра від пацієнта (наприклад спати в одному ліжку). Винятком може вважатися мати, що годує грудьми(враховуючи переваги грудного вигодовування та незначну роль  грудного молока в передачі інших респіраторних вірусів, мати може продовжувати годувати грудьми, водночас вона має носити медичну (хірургічну) маску, коли вона знаходиться поруч з дитиною і ретельно дотримуватись гігієни рук перед тісним контактом з дитиною).

4. Слід обмежити рух пацієнта та мінімізувати загальний  простір( переконайтесь, що загальні приміщення (наприклад кухня, ванна кімната тощо) добре провітрюються(наприклад тримайте вікна відкритими).

5. Особа , яка проводить догляд, повинна носити  медичну (хірургічну ) маску, що щільно прилягає  до обличчя, коли знаходиться в одній кімнаті з хворим. При носінні маски  до неї не слід доторкуватись. Якщо маска стане вологою або забрудниться, її потрібно негайно змінити. Слід використовувати виключно одноразові маски та проводити гігієну рук після їх зняття.

6 Слід проводити  гігієну рук після будь-яких контактів із хворим або його найближчим оточенням. Практику гігієни рук, шляхом їх миття  з милом і водою, слід виконувати до і після приготування їжі, перед вживанням їжі, після відвідування туалету та кожного разу, коли руки видимо забруднені. Якщо руки видимо чисті, для гігієни рук рекомендовано використовувати спиртовмісний антисептик для рук.

7.Для висушування рук після виконання практики миття з милом та водою рекомендовано  використовувати одноразові паперові рушники. Якщо паперові рушники недоступні, слід забезпечити кожного члена домогосподарства індивідуальним тканинним рушником і змінювати їх, як тільки вони стають вологими.

8.Слід дотримуватись респіраторної гігієни і етикету кашлю - прикривайте рот і ніс під час кашлю або чхання за допомогою одноразових паперових  серветок, тканинних серветок (перед повторним  використанням слід випрати) В разі відсутності серветок, слід чхати і кашляти в згін ліктя. Після кожного акту кашлю або чхання слід провести практику гігієни рук.(миття з милом і водою або обробка спиртовмісним антисептиком)

9.Необхідно відмовитись від багаторазового використання тканин та інших багаторазових матеріалів для гігієни рота та носа. Якщо це неможливо, відповідним чином  очищуйте їх після використання (наприклад періть хусточки, використовуючи звичайне мило або миючий засіб та воду).

10. Слід уникати  прямого незахищеного контакту з біологічними рідинами хворого-  використовуйте одноразові медичні рукавички (бажано нітрилові)для проведення догляду за ротовою порожниною та при поводженні  з фізіологічними випорожненнями і медичними відходами. До та після зняття медичних рукавичок слід провести практику гігієни рук

  11.Рукавички, тканини, маски та інші відходи, які утворились внаслідок догляду за хворим слід розміщувати в окремому контейнері (поліетиленовому пакеті) в тому ж приміщенні ,в якому знаходиться хворий , до їх утилізації.

12.Слід уникати інших видів можливого потрапляння біологічних рідин хворого або забруднених ним  предметів у безпосереднє оточення здорових                           (наприклад уникайте обміну зубними щітками, цигарками, спільного користування посудом та постільною білизною). Посуд  після індивідуального  використання необхідно мити з милом або миючим засобом та водою і використовувати повторно (викидати//утилізувати посуд не слід) .

13 Необхідно щодня очищати і дезінфікувати поверхні в найближчому оточенні хворого (наприклад приліжкові тумбочки), звичайним побутовим мийно-дезінфікувальним засобом.

14.Необхідно щодня очищати і дезінфікувати поверхні ванної та туалету щонайменше 1 один раз на день звичайним  побутовим мийно-дезінфікувальним засобом.

15. Прати одяг , постільну білизну, рушники для ванни та рук хворих необхідно використовуючи звичайне мило та воду. Для машинного прання рекомендовано встановлювати температурні режими 60-900 і використовувати звичайні  пральні порошки. Після прання будь-які речі слід ретельно висушити.

Забруднену білизну дозволено збирати в загальний мішок для білизни. Заборонено струшувати  брудну білизну. Необхідно уникати контакту шкіри та одягу із забрудненою білизною.

16. Слід використовувати одноразові медичні рукавички та одноразовий фартух (наприклад виготовлений із целофану) при очищенні та дезінфекції поверхонь, одягу чи білизни, що забруднені біологічними рідинами хворого. До та після зняття медичних рукавичок слід провести практику гігієни рук.

17. Особи,які мають  симптоми хвороби мають залишатись вдома до тих пір, поки у них не буде доведено відсутність хвороби на підставі клінічних та /або лабораторних результатів.

18. Усі члени домогосподарства  вважаються контактними особами.

19. Якщо у члена домогосподарства виникають симптоми гострої респіраторної інфекції, включаючи лихоманку, кашель, біль у горлі та утруднене дихання, до нього мають  застосовуватися заходи як до підозрілого щодо інфікування SARS-CoV-2

             Для підприємств, установ, організацій  :

  • Створити можливості для працівників роботи вдома, змінити режим роботи підприємств, організацій, установ щодо прийому та обслуговування фізичних та юридичних осіб з обов’язковим інформуванням населення  про це через веб-сайти  та інші комунікаційні засоби
  • Працівники із симптомами  гострих респіраторних захворювань мають повідомити свого керівника та залишатися вдома .
  • Регулярно проводити прибирання на робочому місці: очищати поверхні, стільниці, клавіатуру, мишку, дверні ручки  тощо відповідними засобами для чищення та дезінфекції (Септофан квік, Еконор дезекспрес, Дезефект тощо)
  • Працівники мають обробляти руки дезінфекційними спиртовмісними засобами або мити руки з милом не менше 20 секунд. ( неостерил, еконорм тощо)
  • Проведення дезінфекційних заходів в приміщеннях та місцях скупчення людей  дозволеними  дезінфекційними засобами, що ефективні при вірусних інфекціях.
  • Керівники, установ, організацій несуть персональну відповідальність  за проведення профілактичної дезінфекцію, що проводиться силами підпорядкованих ним працівників.
  • У  супермаркетах, продуктових магазинах, магазинах господарчих товарів ,вокзалах проводять вологе прибирання всіх приміщень з використанням дезінфекційних засобів не менше 3-ох разів за зміну з ретельним провітрюванням.

 

 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *